KİTAP DETAY

Ünlü TBMM Küfürleri [ ALİ KURT ]Bu kitabı buraya kadar atlamadan ve dikkatlice okuduysan, sen bir sadistsin! Sana, bana ve hepimize küfürler yapdıran, bizi delirten, asabımızı bozan bu vekilleri iki-üç dönem vekil seçtik. Belki de “Ben seçmedim!” diyeceksin. Bu çok büyük bir halt! Seçilmemesi için çalıştın mı? Hayır, evde oturdun, televizyon seyrettin. Aslında bu da bir nebze anlaşılabilir bir durumdur. Halk olarak uyuşturulmak isteniyoruz. Büyük kısmımız da uyuşmuş durumda. Sorgulama, inceleme yok. Lider vasfına gelmiş bir insanın, hangi şartlar dahlinde oraya geldiğini sorgulamalıyız; kimisi bilgisiyle, kimisi de entrikasıyla gelmiş olamaz mı?  Birazcık sorgulasan ne kaybedersin?  Bak, seçtiğin vekiller anana, soyuna küfürler yapacak veya yaptıracak kadar cesaretli ve bu durumu da kendisinde bir hak olarak görüyor. Bir daha düşün, derim. Yine de sen bilirsin!

            Dünyanın en ünlü yerlerini, en ünlü kişilerini, en ünlü savaşlarını bir çırpıda sayabilirsin. Çünkü tarih utanmaz ve ayıplamaz, hiçbir şeyi saklamaz. Tarihe adını yazmak bazen altın harflerle olur. Bazı karakterler vardır ki, bulundukları konumları itibariyle bir halkı, topluluğu ve hatta devleti temsil ederler. İşte bu kitap size bu konuda yol gösterecektir. İddiasına girerim bu kitabı sonsuza kadar saklayacaksın. Bu kitap senin aslını, soyunu ve sopunu anlatıyor. Kabul etsen de, etmesen de bu kitabın içinde sen varsın. İçindeki küfürleri, eylemleri ve davranışları kendine yakıştıramayacaksın, bunu biliyorum. Keşke, gerçekler senin duygusallığın kadar basit olsa!

          Şunu düşün: Eğer köy kökenliysen, kırsal kesimde yaşıyorsan, kısacası sosyetik tabakayı bilmediğim için, o taraf dışında yaşıyorsan şuna çok sık tanık olmuşsundur. Bir ‘Anadolu Erkeği’ kızdığı kişiye nasıl küfür yapar? İki tip küfür en çok yapılandır:

a)       “Anasını avradını ..ktiğimin evladı ! ” Açıklaması şu: Bu küfür sana yapıldı ise- babanın evladısın-.babanın hanımı, senin anan ve babanın anası, -ya 100 yaşında ya da ölmüş- senin nenen oluyor; meğer o küfür yapan bu ikisini de becermiş! Mümkün mü, o kadar uzun yaşayan biri değil ki mümün olsun. Peki, hangi düşünce bu küfürü ona yaptırdı? Ara ve bul bakalım.

“Dinini imanını …ktiğimin evladı!” Bunun açıklaması da şu: Sana küfürü yapanın dini, imanı sağlam ve dürüst, senin babanın dini ve imanı onun dininden değil ve kötü dinden. O nedenle bu küfrü babana- aslında sana - yapıyor. Aksi takdirde, inandığı din için kafa koparacak kadar vahşi olan bu adam, kendi dinine bu kadar aşağılık küfrü yapar mı? Bir cahil adam, bu kadar derin anlamlı ve detaylı küfürü hangi zaman aralığında keşfetmiş? İşte bu adam ve temsil ettiği şahsiyet senin ceddin oluyor! Kabul et ya da etme, geçmişin bu ! 

Satın almak için...
Birkitapal.com

Kitapseli.com

Kitapyurdu.com

Dağıtım(KıtapDağıt.com)